USG jamy brzusznej Białystok – przebieg badania

USG jamy brzusznej to nieinwazyjne, nowoczesne badanie, ale czasami, w obliczu choroby, każdy ma prawo obawiać się wizyty w przychodni czy w szpitalu i badania przez lekarzy. Jak przebiega badanie USG jamy brzusznej? Co będziemy musieli zrobić, a co będzie robione nam?

USG jamy brzusznej Białystok – przed badaniem


Przed USG jamy brzusznej nie należy jeść nic, co sprawi, że będziemy wydzielać dużo gazów i będzie nam ciążyć na żołądku. Może to sprawić, że odczyt nie będzie czytelny. Postawmy więc na lekki posiłek i dużo wody niegazowanej. Tuż przed zabiegiem nie wolno nam palić tytoniu ani pić alkoholu. Jeśli trzeba będzie zrobić coś jeszcze, nasz lekarz na pewno nas o tym poinformuje.

Badanie USG jamy brzusznej, Białystok


Warto jest przyjść na USG jamy brzusznej w wygodnym ubraniu, które będzie łatwo zsunąć, by lekarz miał dostęp do jamy brzusznej. Będziemy musieli położyć się, gdyż badanie wykonywane jest na leżąco. Na brzuchu będziemy mieć specjalny żel, który potrzebny jest, by fale były odbierane. Lekarz, który będzie robił nam USG, przyłoży do naszej skóry głowicę specjalnego aparatu USG. Głowica wyśle fale dźwiękowe i umożliwi oglądanie obrazu na monitorze, który jest do niej podłączony. Być może będziemy musieli wstrzymać na chwilę oddech czy zmienić pozycję – należy słuchać poleceń specjalisty. Możliwe jest odczuwanie dyskomfortu, gdy lekarz dociskać będzie urządzenie do naszej skóry. Będzie to jednak bardzo delikatny ból – jeśli w ogóle nastąpi. Badanie USG jamy brzusznej zwykle trwa około pół godziny. To wszystko! Ubieramy się i rozmawiamy z lekarzem.

W Białymstoku badaniami USG zajmuje się np. placówka medyczna Medrex. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.medrex.pl/oferta/badania-usg.html