Czym charakteryzują się piece muflowe?

Warto mieć świadomość, że piece muflowe w najprostszym możliwym ujęciu stosowane są do bardzo uniwersalnej obróbki cieplnej. Co dokładnie warto wiedzieć o wspomnianym rodzaju piecu?

Czym charakteryzują się piece muflowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że piec muflowy jest nie tylko bardzo ekonomiczny, ale również wyróżnia się szybkimi cyklami nagrzewania oraz studzenia. Należy zdawać sobie sprawę, że w zdecydowanej większości przypadków są to stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenia, które znajdują zastosowanie przy różnego rodzaju procesach związanych z obróbką cieplną. Doskonałym przykładem mogą być: odpuszczanie, normalizowanie, nagrzewanie, wyżarzanie, starzenie czy hartowanie. Oczywiście obecnie istnieje także możliwość doposażenia pieca w szereg bardzo potrzebnych modyfikacji.

Jakie cechy mają uniwersalne piece muflowe?

Uniwersalne piece muflowe charakteryzują się przede wszystkim ogromną dokładnością procesu. Produkty przeważnie stosowane są w mniejszych zakładach obróbki cieplnej. Należy również zaznaczyć, że w tym przypadku główna izolacja termiczna będzie w postaci mufli ceramicznej tłoczonej próżniowo, a także spiekanej w bardzo wysokich temperaturach.

Godny uwagi jest fakt, że obecnie piec muflowy laboratoryjny dostępny jest w dwóch wersjach temperaturowych. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów urządzeń należy zaliczyć nie tylko uniwersalność, ale również bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Warto zaopatrywać się w omawiany rodzaj pieców renomowanych producentów.