Jak umożliwić dezynfekcję rąk?

W chwili obecnej wszelkie miejsca publiczne mają obowiązek zapewnić możliwość dezynfekcji dłoni przed wejściem na teren obiektu. Działania te mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów oraz bakterii, w tym koronawirusa COVID-19. Jak to zrobić?

Tanie znaczy dobre?

Niektóre miejsca stosują tańsze rozwiązania w postaci pojemników z płynem ustawionych w wejściu. Jednak w takim przypadku nie dość, że każdy klient dotyka pojemnika, a potem potencjalnie źle dezynfekuje dłonie (bowiem w tym przypadku, podobnie jak podczas mycia rąk, konieczne jest pokrycie środkiem wszelkich fragmentów dłoni) – i roznosi wirusy oraz bakterie we wnętrzu sklepu czy budynku użyteczności publicznej.

Dodatkowo, niewielką butelkę znajdującą się najczęściej gdzieś w kąciku, bardzo łatwo jest przeoczyć. To prowadzi do dalszego rozprowadzania wirusów oraz bakterii przez osoby, które zapomniały o dezynfekcji.

Jak zapewnić optymalne bezpieczeństwo?

Bramka do dezynfekcji rąk https://www.unicard.pl/bramka-higieniczna-z-kontrola-dostepu-hdt jest coraz popularniej stosowanym rozwiązaniem i nie ma w tym nic dziwnego: daje ona możliwość szybkiej, wygodnej i przede wszystkim bezpiecznej dezynfekcji. Wiele modeli posiada czujnik ruchu, który samoczynnie przeprowadza aplikację środka dezynfekującego.

Tym samym, nie ma konieczności dotykania urządzenia, co prowadzi do znacznego wzrostu bezpieczeństwa. Dodatkowo, bramki do dezynfekcji są duże (i może obok nich dla pewności umieścić specjalny stand) i trudno je przeoczyć. W ten sposób znacząco rośnie szansa, że każdy będzie pamiętał o dezynfekcji.