Jak stosować żel do protez?

Protezy to dość sprytny sposób na to, by ukryć brak uzębienia. Tak naprawdę wiele osób je nosi, jednak dokładnie i precyzyjnie wykonany projekt sztucznej szczęki sprawia, że nie da się jej odróżnić od prawdziwych zębów. Warto jednak zauważyć, że proteza w dalszym ciągu jest ruchoma, a przyzwyczajenie się do niej zajmuje zwykle wiele czasu. Jednocześnie istnieją obecnie żele i kleje do protez, które znacznie ułatwiają ich noszenie. Jak więc należy je stosować i dlaczego warto?

Dlaczego warto stosować klej do protez?

Żel do protez jest dostępny tutaj dla każdego, bez recepty. Tak naprawdę jednak niewiele osób, które rzeczywiście noszą protezy decydują się z niego skorzystać. Oczywiście warto w tym momencie podkreślić, że klej do protez zębowych czy także żel do protez spełniają niezwykle ważną funkcję. Ma on przede wszystkim zamocować solidnie protezę w wyznaczonym miejscu, czym oczywiście doprowadzi do poprawy komfortu osoby, która taką protezę nosi. Niemniej jednak klej do protez spełnia jeszcze wiele, innych funkcji. Zalicza się do nich:

  • umocowanie protezy;
  • zapobieganie spadaniu lub zsuwaniu się protezy- co jest wyraźnie odczuwalne szczególnie kiedy tę samą protezę nosimy już od kilku lat;
  • zapobieganie przedostawaniu się pod protezę drobinek jedzenia;
  • zwiększenie wygody z noszenia protezy;
  • zapobieganie odciskom dziąseł.

Jak więc widać, klej do protez zębowych jest niezwykle funkcjonalnym preparatem. Warto również dodać, że świetnie sprawdzi się on także w przypadku osób, które do protezy muszą się dopiero przyzwyczaić. Dzięki solidnemu umocowaniu będzie to o wiele łatwiejsze i znacznie mniej problematyczne.

żel do protez z marki corega

Jak stosować żel do protez?

Klej do protez zębowych może tak naprawdę występować pod różnymi postaciami. Najczęściej jednak spotyka się go w formie tubki, wypełnionej odpowiednią substancją. Zdarza się również żel do protez w proszku, jednak nie poleca się go szczególnie osobom, które dopiero co rozpoczynają korzystanie z protezy. Wobec tego jak stosować żel do protez? Otóż jest to zadanie banalnie proste. Warto jednak w pierwszej kolejności zapoznać się z zaleceniami producenta. Niektóre kleje do protez zaleca się do stosowania punktowego. Niemniej jednak w większości przypadków żel do protez musi zostać nałożony na wewnętrzną część protezy dokładnie w tym samym miejscu, w którym będzie miała ona kontakt i styczność z dziąsłami. Następnie wystarczy ją założyć i przytrzymać kilka sekund, do momentu aż klej nieco zaschnie i ustabilizuje protezę.