Szklane blaty robocze i ich zalety

Zaletą tego materiału jest różnorodność kształtów, odcieni i faktur, które uzyskuje się w wyniku technologicznej obróbki produktu. Powierzchnia ze szkła hartowanego w naturalny sposób wkomponuje się w każdy styl kuchni.

Przezroczysty blat to prawdziwe znalezisko do pomieszczeń o niewielkiej powierzchni użytkowej, ponieważ szkło optycznie powiększa przestrzeń wewnętrzną, sprawia, że wnętrze jest bardziej przestronne i przewiewne. Różnorodność kolorów, wzorów i kształtów blatów szklanych prezentowanych przez producentów pozwala wybrać najlepszą opcję.

Wysoka wytrzymałość

Blat szklany na wymiar spełnia wszystkie wymagania stawiane powierzchniom roboczym. Ta właściwość wpływa na żywotność produktu i zapobiega przedwczesnemu zużyciu materiału.

blat szklany szerokiHigiena i łatwa konserwacja

Na szklanej powierzchni nie ma łączeń i szwów, jak na płytkach ceramicznych. Brud nie pozostanie na nim, rozwinie się pleśń. Wystarczy przetrzeć stół wilgotną szmatką, aby usunąć plamy i inne zabrudzenia.

Trwałość

Dzięki wielowarstwowej laminowanej konstrukcji oraz wierzchniej warstwie wykonanej ze szkła hartowanego, blat jest w stanie wytrzymać wstrząsy mechaniczne od upuszczonego z wysokości przedmiotu. Z biegiem czasu szkło nie zmieni kształtu i nie będzie się ścierać.

Odporność na warunki wysokiej temperatury

Szkło nie boi się rozprysków tłuszczu, spadków temperatury, parowania. Blat nie zniszczy gorących naczyń, gorących patelni, nadmiaru wilgoci.

Bezpieczeństwo

Blat ze szkła hartowanego jest trudny do rozbicia, ale jeśli jego integralność jest nadal uszkodzona, struktura rozpadnie się na małe cząstki, których nie można przeciąć.

Znaleźć w Polsce blat szklany na wymiar nie jest dużym wyzwaniem, ponieważ istnieją takie firmy jak Renggli, które oferują wiele specjalistycznych mebli.