• Home
  • Zdrowie
  • Jak pulsoksymetr pomoże w walce z chorobą?

Jak pulsoksymetr pomoże w walce z chorobą?

W ciągu ostatniego roku świat zmienił się nie do poznania. Życie wszystkich ludzi opanowała pandemia koronawirusa. Wielu zachorowało i ciężko przeżyło zakażenie. Coraz więcej osób zaczęło zdawać sobie sprawę, z jak poważną chorobą mają do czynienia. Dlatego też mnóstwo ludzi poszukuje sposobów na dbanie i kontrolowanie swojego stanu zdrowia w razie ewentualnego zarażenia. Co zatem można zrobić, jeśli dostało się wiadomość o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa?

Obserwuj swoje ciało!

Jednym z najważniejszych sposobów na kontrolowanie rozwoju choroby w swoim ciele, jest jego obserwacja. Należy zwracać uwagę na nowe objawy, takie jak ból gardła, zbyt wysoka gorączka, utrata węchu i smaku czy trudności w oddychaniu. Jeśli któryś objaw wyda się szczególnie niepokojący, warto umówić się na teleporadę z lekarzem.

Zaopatrz się w pulsoksymetr!

Pulsoksymetr (https://www.apteka-familia.pl//pulsoksymetr.html) to małe urządzenie mierzące poziom wysycenia krwi tlenem. Innymi słowy, pokazuje on, jak dużo tlenu znajduje się w ludzkiej krwi. Jest szczególnie przydatny podczas zakażenia koronawirusem, gdyż to właśnie wtedy naszemu organizmowi może tlenu brakować. Dzięki pulsoksymetrowi można w porę dowiedzieć się, że dzieje się coś niedobrego. Podczas pomiaru palce powinny być ciepłe oraz pozostać w bezruchu. Prawidłowy pomiar u zdrowego człowieka to wynik 95 i więcej. Jeśli pulsoksymetr wskaże wynik niższy niż 90, pacjent natychmiast powinien zgłosić się do lekarza i zostać poddany tlenoterapii.

Regularnie mierz temperaturę ciała!

Podczas zakażenia koronawirusem należy mierzyć temperaturę około trzy razy dziennie. Warto kontrolować ten objaw i w razie zbyt wysokiej gorączki poleca się przyjmowanie paracetamolu.

pulsoksymetr

Zakażenie koronawirusem to niebezpieczna i podstępna choroba. Dlatego warto jak najlepiej przygotować się do walki z nią.

  1. Kontrolowanie temperatury termometrem
  2. Regularne badanie pulsoksymetrem
  3. Umiejętności w obserwowaniu własnego ciała

Te trzy wyżej wymienione działania będą nieocenioną pomocą w walce z wirusem i są w stanie uratować życie.