Czym odznaczają się meble w laboratorium?

Podczas wyboru mebli laboratoryjnych, trzeba pamiętać o doskonałej jakości i wytrzymałości materiału. producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań, jakie zastosujemy w szpitalach, przychodniach i laboratoriach, To specyficzne miejsca, gdzie każdego dnia wykonywana jest praca z wieloma substancjami. Z tego względu solidne meble są niezbędnym elementem wyposażenia. Jakie zalety mają meble laboratoryjne modułowe? Na jakie meble postawić? Co przyda nam się w laboratoriach?

Meble laboratoryjne modułowe

Modułowa konstrukcja sprawia, że meble dopasujemy w zasadzie do każdej przestrzeni. Producenci doskonale wiedzą, jak ważną rolę odgrywają te przedmioty w każdej przestrzeni laboratoryjnej. Oferowane rozwiązania bazują na standardach i normach, które są dopasowane do potrzeb klienta. Ponadto, skorzystamy też z zamówień specjalnych, czyli mebli na zamówienie. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy odbiorca znajdzie idealne meble laboratoryjne modułowe, które staną w laboratorium. 

Popularne rozwiązania

Jeśli chodzi o meble laboratoryjne, w tym wypadku najpopularniejsze są:

  • Szafy laboratoryjne – mogą być zabudowane i przeszklone. Są przeznaczone do odzieży, dokumentów i przechowywania ważnych substancji. Obejmują także półki, regały i wiszące szafki. 
  • Dygestoria laboratoryjne – mają one za zadanie ochronić przez nieprzyjemnymi i toksycznymi gazami, oparami i pyłami, jakie są wydzielane podczas pracy z substancjami ciekłymi, sypkimi i stałymi.
  • Stoły do laboratorium – stoliki pozwalają z powodzeniem tłumić drgania wewnętrzne, jakie mogą być przenoszone na czułą aparaturę w laboratorium.