Blaty z żywicy epoksydowej – inspirujący mebel

Blaty i inne meble ulegają modzie tak samo, jak inne rzeczy wśród ludzi. Do produkcji blatów wykorzystywane były już takie materiały jak drewno, szkło, marmur i granit. Przyszedł teraz czas na żywicę epoksydową. 

Jest to wyjątkowo niezwykły materiał, który daje możliwość tworzenia niepowtarzalnych połączeń kolorystycznych. Blaty z żywicy epoksydowej posiadają wiele zalet, które wpływają na ich coraz większą popularność. Taki blat będzie niebanalnym meblem, który urozmaici pomieszczenie. Żywica epoksydowa nie jest naturalną żywicą.

Żywica epoksydowa – zalety

Żywica epoksydowa jest wytwarzana sztucznie. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich procesów chemicznych staje się ona, wytrzymała i twarda. Blat z żywicy epoksydowej z firmy Renggli sprawdzi się nie tylko w kuchni. Będzie praktycznym meblem w laboratoriach dzięki swoim właściwościom. Blat wykonany z żywicy epoksydowej jest:

  • odporny na działanie wody oraz środków chemicznych,
  • może być wielokrotnie myty i odkażany co nie wpływa negatywnie na jego stan,
  • jego twardość i wytrzymałość sprawiają, że odporny jest także na uszkodzenia mechaniczne. 

Inne właściwości 

blaty z zywicy epoksydowej 2

Materiał, jakim jest żywica epoksydowa, jest zdecydowanie tańszy niż inne materiały wykorzystywane do produkcji blatów. Nie pozostaje przy tym gorszy, jeśli chodzi o twardość, niepalność, nietopliwość oraz wysoką jakość. Jedynymi wadami tego materiału jest możliwość odbarwiania się w przypadku długotrwałej ekspozycji na pełne słońce. Odradzane jest również umieszczania bezpośrednio na nim gorących rzeczy.