Balkonik dla osób starszych

Osoby, które sprawują opiekę nad seniorami zastanawiają się, w jaki sposób można im pomóc. Niestety starsi ludzie mają ograniczone możliwości poruszania się, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest balkonik dla seniora.

Swoboda poruszania się

Dzięki temu urządzeniu osoba starsza może się swobodnie poruszać po swojej dzielnicy, bez obawy, że nagle straci równowagę. Zazwyczaj wybierany jest wózek inwalidzki oraz kule, ale równie skuteczny, choć nieco zapomniany jest balonik rehabilitacyjny. Baloniki rehabilitacyjne określane są także jako chodziki rehabilitacyjne i są stworzone głównie z aluminium. Znacząco wspomagają proces chodzenia pomagają osobom starszym wstać z łóżka. Należy mieć na uwadze, że każdy balkonik dla seniora z Orteo jest dopasowywany indywidualnie, dlatego może mieć pewność, że komfort będzie na bardzo wysokim poziomie.

Wsparcie dla seniora

Dla seniora jest to naprawdę ogromna pomoc, która umożliwia mu normalne chodzenie. Można go także wykorzystać do wzmocnienia mięśni osłabionych, a także do codziennej rehabilitacji. Już po kilku tygodniach można zobaczyć pierwsze efekty, dlatego mechanizm jest jak najbardziej skuteczny. Jest to też rozwiązanie niż kule ortopedyczne, ponieważ zapewnia zdecydowanie większą pewność oraz stabilność. Osoba starsza może się poruszać nawet na bardzo duże odległości i nie odczuwać przy tym żadnego dyskomfortu. Nie są nawet potrzebne żadne środki przeciwbólowe, dlatego jest to narzędzie idealne, które powinno być refundowane osobom starszym. Ulga dla pacjenta jest niesamowita i w końcu może wrócić on do codziennego funkcjonowania.