• Home
  • Zdrowie
  • Amertil bio – farmakologiczne leczenie alergii

Amertil bio – farmakologiczne leczenie alergii

Alergia to nieprawidłowa reakcja ze strony układu immunologicznego w odpowiedzi na kontakt z substancją uznawaną za potencjalnie szkodliwą. Objawia się dokuczliwymi dolegliwościami, takimi jak nieżyt nosa, zapalenie spojówek, dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz zmiany skórne.

Leczenie alergii

Leczenie alergii polega między innymi na działaniu farmakologicznym. W tym przypadku podawane są leki obniżające dokuczliwość typowych objawów uczuleniowych.

Histamina

Histamina jest związkiem biogennym występującym naturalnie w komórkach organizmu. Pełni ona rolę miedzy innymi w pobudzaniu wydzielania soku żołądkowego czy w reakcjach zapalnych i alergicznych. Uwalnianie histaminy zachodzi między innymi w wyniku uszkodzenia tkanek lub kontaktu z alergenami. Reakcja może przebiegać w sposób dość umiarkowany lub bardzo nasilony w postaci zagrażającego życiu wstrząsu anafilaktycznego.

Leki przeciwhistaminowe

Leki przeciwhistaminowe stanowią inhibitory receptorów H1 i powodują hamowanie działania histaminy.

Leki przeciwhistaminowe I generacji

Leki przeciwhistaminowe I generacji oprócz efektu blokowania histaminy wykazują powinowactwo również do innych receptorów. Są one lekami nieselektywnymi wywołującymi szereg działań niepożądanych, w tym uczucie senności, osłabienie koncentracji czy zaburzenia widzenia. Dlatego powinny być stosowane jedynie przez krótki czas.

Leki przeciwhistaminowe II generacji

Leki przeciwhistaminowe II generacji wykazują mniej działań niepożądanych z uwagi na swoją wyższą selektywność. W związku z tym są one rekomendowane jako preparaty pierwszego wyboru.

Do tego typu produktów należy Amertil bio https://www.aptekagalen.pl/amertil-bio-10mg-10tbl . Substancją czynną leku jest cetyryzyna dichlorowodorku dobrze tolerowana przez pacjentów oraz wykazująca skuteczne działanie przeciwhistaminowe.